PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706312}
4,3 1 126
ocen
4,3 10 1 1126
Preservation
powrót do forum filmu Preservation

Głupota tego filmu

ocenił(a) film na 1

Przechodzi ludzkie pojęcie. Absolutnie odradzam. Ja wiem, że w horrorach często ludzie zachowują się nieracjonalnie, lub osiągają rzeczy niemożliwe, ale tutaj durnota goni durnotę z prędkością podrasowanego statku USS Enterprise. Pierwszy ginie najsilniejszy z grupy trzech osób. Zapalony surwiwalowiec, człowiek obyty z lasem mogący się poszczycić nie lada umiejętnościami, drugi ginie jego brat. Średniak, który raczej nic szczególnego nie potrafi. Zostaje ciężarna kobieta - weganka, która nie potrafi dosłownie nic -, która to początkowo hasa po zaroślach jak dzika łania, ale kiedy oznajmia towarzyszom, że jest w ciąży (bardzo wczesnej) nagle trzeba ją nosić, kręci jej się w głowie i zbiera się jej na wymioty. Tak, tak, dopiero kiedy oznajmia, że jest przy nadziei. Gdy ginie jej mąż (ten średniak) ledwie łażąca matrona zamienia się w Rambo. Zszywa sobie głębokie ubłocone, pełne zgniłych odpadków rany kolczykiem i jakimś drutem uprzednio nawet ich nie czyszcząc. Arni z Predatora mógłby jej stopy lizać. Rozpoczyna się mordercza gra z oprawcami, którymi są zamaskowane dzieciaki podróżujące rowerami. jeden to astmatyk (kaszle dopiero jak złazi z roweru, na rowerze ma modyfikator do niekasłania +6), które uprzednio zamordowały dwóch silnych mężczyzn. Metamorfoza protagonistki powoduje, że nagle zaczyna znać się na metodach dywersyjnych, używaniu rac i robieniu pułapek. Ciąża daje jej jeszcze inne niesamowite nadprzyrodzone zdolności, których pozazdrościłby sam wielki Houdini, mianowicie potrafi oswobodzić się z drucianych więzów. Nawet w obliczu śmierci będąc duszona, kiedy jej mózg zaczyna powoli gasnąć ciąża i chęć zemsty dają jej nadludzkie moce, sięga po jakiś przedmiot i wbija go w szyję ostatniego nastoletniego oprawcy. Na uwagę zasługuje również fakt, że sprzyjają jej takie moce, jak Mojra. Kiedy leżąc na stole skrępowana jak baleron już, już ma zostać wybebeszona, do oprawcy dzwoni matka, co jest powodem tryumfu bohaterki i śmierci ostatniego ze zwyrodniałych latorośli.

Ostatnia scena jest chora. Kobieta tytan wraca z lasu rowerem wspominając swojego męża, jego brata i głaszcząc się po brzuchu. Jest cała ubłocona, zakrwawiona, poobijana, ledwo żywa. Nikt na nią nie zwraca uwagi. Obok jakiegoś parkingu pod supermarketem zatrzymuje się i spotyka dziecko, które patrzy na nią i nie wiedzieć czemu uśmiecha się do niej tak szczerze, jakby właśnie dostało na gwiazdkę nowego Ipoda, a zamiast zupy grzybowej rodzice napoili go stężonym roztworem z tabletek extasy. Wymierza w nią plastikowy pistolet na wodę, udaje, że strzela, protagonistka celuje weń swe palce ułożone w znak broni, naciska wirtualny spust i jeden z najgorszych filmów w dziejach kinematografii wchodzi w najprzyjemniejszą fazę. Fazę napisów końcowych. Ludzie odpowiedzialni za takie barachło powinni zostać publicznie poniżeni, zakuci w dyby i straceni na palu po tygodniu kaźni. Ich gnijące truchła winny zawisnąć na pobliskich latarniach ku przestrodze, by nikt więcej nie odważył się nakręcić takiego ścierwa.

Na maleńki plus zasługuje muzyka, która jest miła dla ucha i dość klimatyczna, lecz niestety do tego rodzaju filmu pasuje jak pięść do nosa. Nie potrafię znaleźć ani jednej zalety tego parującego na śniegu filmowego psiego stolca. Ocena 1/10 jest absolutnym aktem łaski dla tego filmu i jego twórców.

Aldirien

Kurczę świetna recenzja, uratowałeś mnie przed obejrzeniem tego i nawet rozbawiłeś swoim tekstem. Dzieki.

ocenił(a) film na 1
Ludo

Dziękuję za miły komentarz :)

Aldirien

Przyłączam się do podziękowań. Kupa śmiechu (nie psia) i wystarczająca lista argumentów przeciw seansowi.

Ludo

stary powinienes byc przyjety do ekipy filmwebu od JUZ, rozwaliles mnie enterprajzem i psia kupa, takich recenzentow wiecej!!!

ocenił(a) film na 1
chmura666

Ha, no dziękuję bardzo, jak się podobało, to kolejna recenzja pół żartem pół serio jest tutaj :)
http://www.filmweb.pl/film/Dark+Summer-2015-688600/discussion/Dark+Summer%2C+czy li%3A,2587990

Ludo

dokladnie :D "jeden to astmatyk (kaszle dopiero jak złazi z roweru, na rowerze ma modyfikator do niekasłania +6)," mega :D

użytkownik usunięty
Aldirien

Nie można się z tą recenzją nie zgodzić, podpisuję się pod nią.

Aldirien

farfoclu pierd.lony jak masz zamiar opowiadać film,to zaznaczaj,że będziesz spojlerował.ped.le jeb.ny

ocenił(a) film na 1
Corrolek

Ok, przepraszam jaśnie wielmożnego waćpana. Skąd wiesz, że jestem pe.dał.em? Chciałeś mnie zerżnąć, a ja dałem ci kosza?

Aldirien

Nie zerżnąłbym kogoś ,kto daje duupy każdemu.Nawet pies mnie na schodach wyprzedził więc to nie moja bajka.
Na drugi raz nie spojleruj,a jak masz zamiar to zrobić,to uprzedź ewentualnych zainteresowanych.

Aldirien

O ja, jaki spojler, takich ludzi powinno się chłostać publicznie!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 1
malan1001

Jeśli należałoby chłostać za spoilery, to od mandatu autobusowego w górę powinna być chyba kara śmierci poprzedzona torturami. Wyluzuj Ziutek ok?

ocenił(a) film na 3
Aldirien

no głupi jakich mało, dziwne, ze ci się chciało tyle o nim pisać hehe

ocenił(a) film na 3
Aldirien

Film słaby,ale jak piszesz na plus muzyka jak dla mnie,szczegolnie ten sam kawałek na początku i na końcu.

ocenił(a) film na 3
Aldirien

Cóż ja na 1 oceniam filmy w stylu Cross - amulet i berło...Ten zaś był po prostu słaby poprzez głupotę bohaterów właśnie, ale przed 2/10 uratowała go jak dla mnie scenka z nastoletnimi przygłupami, którzy siedąc obok siebie nie rozmawiają tylko sms-ują do siebie (czy też używają jakiejś innej formy tekstowego komunikatora - nie dam glowy, bo nie jestem na czasie)...

ocenił(a) film na 5
RogerVerbalKint

Te sms faktycznie były komiczne. I nawet później gdyby oddzwonił do kolesia to uniknąłby spotkania z "panią rambo". Ale jak się ma nielimitowane sms, to trzeba je wykorzystać :)

Aldirien

wypadałoby wspomnieć, że spoiler

ocenił(a) film na 3
Aldirien

Hłe hłe no uśmiałem się nieźle jak to czytałem - bardzo trafne. Ten film składa się z samych zaprzeczeń, dawno nie widziałem takich dziwów. Oczywiście wiadomo co "ałtor miau na myśli" i nawet sprawnie to zrealizował, ale głupota scenariusza kładzie film na łopatki.

mar_cinek2

Filmu oczywiście nie ma sensu odbierać bezpośrednio, w kategoriach logiki, bo w tych ponosi sromotną porażkę. Nie jest to film akcji, który ma być spójny i logiczny. Ja ten film traktuję jako dramat psychologiczny. Dla mnie to film o tym, jak niewiele współcześni rodzice wiedzą o swoich dzieciach, jak bardzo zniszczył więzy rodzinne współczesny oraz wirtualny świat. Dziecko jest "pod telefonem", ale nie ma z nim prawdziwego kontaktu, przez nieustanne przebywanie w świecie gier komputerowych i internetu dziecko ulega wynaturzeniu, staje się odczłowieczone, staje się potworem. Dla niego świat to gra komputerowa, zabijanie ludzi to nabijanie wirtualnych punktów. Nastolatki porozumiewają się ze sobą przez SMSY, nie dlatego, że mają darmowe pakiety, ale dlatego, że inaczej nie potrafią. Ten film to ostrzeżenie przed pokoleniem wychowanym w wirtualnym świecie, pozbawionym więzów rodzinnych, nie nauczonych wartości. Tutaj takim właśnie ojcem, żyjącym tylko pracą, nie mającym czasu na kontakt z własną żoną i pewnie przyszłym dzieckiem, miałby szansę się stać jeden z głównych bohaterów. Znakiem tego jest fakt, że nawet na weekend na łonie natury zabrał telefon, który co 10 minut dzwonił. Nasz bohater jednak przeżył metamorfozę, w obliczu zagrożenia życia obiecał swej żonie, że włoży telefon do mikrofalówki, bo właśnie mu się priorytety poustawiały we właściwej kolejności. Niestety nie dane mu było zastosować nowej filozofii życiowej w praktyce, gdyż skończył w śmietniku.
Reasumując film należy traktować absolutnie symbolicznie. Na poziomie czystej akcji nie ma tu nic do szukania. Oczywiście słaba kobieta nie pokona 3 uzbrojonych po zęby młodocianych psychopatów, oczywiście, bohaterowie (albo chociaż jeden z nich) nawet po chlapnięciu sobie alkoholu przed snem obudziliby się w momencie, gdy kradzione są ich rzeczy oraz namiot. Nielogiczności można mnożyć w nieskończoność. Jednak nie ich należy szukać w tym nie najgorszym nawet filmie.

ocenił(a) film na 4
Aldirien

Nieźle się uśmiałem podczas samego seansu, a co dopiero podczas czytania tej zajebistej recenzji! :D Jest ona zacnym dodatkiem do mijających napisów końcowych z dobrym soundtrackiem w tle... :P

ocenił(a) film na 2
Aldirien

Dzięki za ta recenzje, czytanie jej było zdecydowanie lepsza rozrywka niz ogladanie tego gniota, pozdrawiam

Aldirien

A ja cie serdecznie pierd..le.
I tyle :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones